Доброго дня шановні учні!
Тема сьогоднішньої нашої розмови….. - День народження Держа́вного Гі́мну Украї́ни….
А чи знаєте ВИ, що це один із головних державних символів України, поряд із Прапором і Гербом.
Державним Гімном є пісня «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»: слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.
Офіційна музична редакція ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, текст Гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України»
6 березня 2003 року. Це пісня, яка символізує країну, об’єднує всіх мешканців з кожного куточка України. Слова “Ще не вмерла України, ні слава, ні воля…” чутно майже на всіх урочистих заходах в навчальних закладах, в обласних, місцевих та районних адміністраціях. А в деяких випадках Гімн навіть став найкращою відповіддю українських дипломатів російським пропагандистам.
Музику національного Гімну, його слова передавали з покоління у покоління українці всього світу, він єднав борців за свободу і незалежність рідної землі, під його звучання перемогла Революція Гідності. На сьогоднішній день Гімн України ми виконуємо не лише під час урочистостей, а й коли душу й тіло, в буквальному сенсі, віддаємо за свободу на Сході України. Гімн України безмежно шанують і виконують за першої ж нагоди патріоти.
Історія виникнення Державного Гімну України
Створення сучасного Гімну України бере початок з осені 1862 року, коли український вчений-етнограф, поет і журналіст, активний діяч українського визвольного руху на Правобережній Україні Павло Чубинський написав патріотичного вірша «Ще не вмерла Україна».

Павло Чубинський, автор слів Гімну України
Пророчі слова Павла Чубинського потужно зазвучали, коли були окрилені музикою Михайла Вербицького – скромного священика, обдарованого талантом митця, одного з основоположників української композиторської школи.
Михайло Вербицький — один із перших композиторів-професіоналів Галичини, яскравий представник національної композиторської школи.

Михайло Вербицький, автор музики Гімну України
У 1863 році він написав музику на вірші Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна», яка нині відома як Державний Гімн України. Як національний Гімн пісня «Ще не вмерла Україна» була визнана І. Франком, Лесею Українкою, українськими громадами за кордоном. Особливо знаковим було авторство пісні, адже її створили наддніпрянець і галичанин, що знаменувало соборність українських земель.У наш час як Державний Гімн України було затверджено слова першого куплету і приспіву пісні П. Чубинського «Ще не вмерла Україна» на музику М. Вербицького. Рукописний текст і ноти цього твору зберігаються в Науковій бібліотеці імені В. Стефаника НАН України.
Перше документальне свідчення виконання пісні «Ще не вмерла Україна» датується 10 березня 1865 року, що офіційно вважається датою першого публічного виконання національного Гімну. Цікаво, що перший тиражований на грамплатівці запис цієї пісні зробила студія Columbia (США) у 1916 році. Як Гімн, ця пісня звучала за часів Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Гетьманату, Директорії.
Але державне затвердження ця пісня одержала лише 15 березня 1939 року – як Гімн Карпатської України. Ця держава проіснувала не довго. Разом з її занепадом Гімн був заборонений угорським урядом, так само, як і понад 70 років у Радянській Україні.
Своє нове дихання і нове життя український Гімн, так само як і інші символи нашої держави, здобув під час Революції Гідності, коли сотні тисяч людей співали заповітні слова, наче святу молитву. Патріотична пісня стала одним із утілень споконвічного прагнення українців до свободи, поєднала крізь віки всіх борців за незалежність і стала справжнім, а не казенним символом нинішньої України.
Шановні учні!
Пропоную вам, разом зі своїми класоводами, класними керівниками,
а можливо і батьками, у День народження Гімну України,
10 березня, долучитися до…… патріотичного, музичного
флешмобу - «Заспіваймо Гімн України - разом!»,
креативного заходу, де усі разом співають Гімн України.
Єдина умова – домовтеся і оберіть час виконання,
коли це дійство відбудеться: під час занять чи після уроків.
Одночасне виконання Гімну вартує уваги, адже, співаючи його, ВИ, шановні діти, дорослі, переповнюєтесь відчуттям патріотичного духу, у ВАШИХ серцях з’являється іскра любові до рідної України.
З вами була я, педагог-організатор, Тетяна Валеріївна.
До нових зустрічей! І будьте мені здорові! |