Четвер, 19.09.2019, 13:26
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Білоцерківська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 22 Білоцерківської міської ради Київської області

Навігація
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Телефон довіри
Посилання
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Нас відвідали
free counters
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек – 2018

 

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

( до  100 річчя від дня народження В.О. Сухомлинського)

 1. Щодо наказу МОН України від 12.08.2014 № 931. Лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 19.07.2018 № 22.1/10-2570. - тут
 2. Методичні рекомендації  - тут

 

https://drive.google.com/file/d/1P1yWBN-DQPm9tQrXmvmoGlO0SPsSrV2v/view

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План заходів

до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

 

1

Книжкова виставка до 100 річчя від дня народження В.О. Сухомлинського

   «Його вічний слід на землі»

 

протягом  місяця

2

Бібліотечні  уроки  (посвята в читачі учнів

2-х класів)  «Книгу завжди поважаєм, бо ми змалечку читаєм»

 

02,03.10.2018

3

Конкурс  дитячих  ілюстрацій  до оповідань та казок     В.О. Сухомлинського

до 26.10.2018

4

Бібліотечна година   «Криниця  людської мудрості   В.О. Сухомлинського»

18.10.2018

5

У  читальну  релаксійну  залу  на          

      «Територію творчості»

щосереди

З 12.00 до 15.00

6

Біля  книжкової   полиці   «Дітям  про

В.О. Сухомлинського

протягом місяця

7

Літературна  подорож   «Казковий світ  Василя  Сухомлинського»

24.10.2018

8

Читання – обговорення  книги   Василя

Сухомлинського «Всі добрі люди – одна сімя»

30.10.2018

 

Запрошуємо всіх до читання!

 

 

Краса людської душі 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Криниця людської мудрості

Подорож до читацької скарбниці В.О. Сухомлинського  здійснили читачі – учні 4-Б класу (класовод Макарова І.І.) та учні 6-А класу (класовод Юрківська С.Л.)  Його серце несло добро, щастя і радість усім, хто з ним спілкувався. Василь Сухомлинський  - Людина з великою душею і талантом вчителя. Його оповідання та казки несуть в собі  мудрість, добро , милосердя, чуйність. Саме ці загальнолюдські якості  формувалися на відкритому заході, який провела бібліотекар Кваша Н.А.  Герої оповідань В. Сухомлинського  завітали до нашої читацької скарбниці, щоб розповісти про себе. Учні інсценізували  оповідання «Сива волосина», читали оповідання про добрі вчинки, активно взяли участь в обговоренні В чому ж секрет доброго слова? Бібліотекар підготувала і провела конкурс «Літературний калейдоскоп» за творами В.О. Сухомлинського.

Твори Василя Сухомлинського формують у дітей  найголовніше – людяність. Вони вчать відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших.

В спадщину нам залишив

Чисті джерела науки.

Нас з тих джерел напоїв

Духом надмірно високим


 

 

 

 

 

Територія творчості

У читальну залу на «Територію творчості»  завітали  найменші читачі – учні 1-х класів – (вихователь Січкар Л.В.)  Бібліотекар Кваша Н.А.  познайомила з книжковою виставкою «Для наймолодших», читала  оповідання Василя Сухомлинського «Добре слово», переглянули  мультфільм  про добро «Просто так». Активно запрацювала територія творчості, коли учням запропонували  вибрати улюблених казкових героїв  і розфарбувати їх. За кращі роботи учні отримали призи.

 

 

 

 

 

 

 

 


Біля книжкової полиці

     Переглянути  книжкову  виставку  «Його вічний слід на землі» присвячену   100 - річчю від дня народження  В.О. Сухомлинського  завітали до читальної зали бібліотеки  учні 3-4 класів разом  із вихователем  Кравчук Н.В.

Діти мали змогу  познайомитися із  збірками  оповідань та казок Василя Сухомлинського , читаючи оповідання «Добре слово»  бібліотекар Кваша Н.А. 

 розвивала  інтерес до творчої спадщини митця. Саме книги  Василя  Сухомлинського допомагають дітям стати чуйнішими, добрішими.

«Творить добро, нести тепло в серця дітей,

І розум сповнювати казкою природи»,-

Такий девіз у видатного педагога

На ймення Сухомлинський,

Бо Вчитель він від Бога.

 

Запрошуємо всіх до читальної зали бібліотеки переглянути  книжкову виставку

присвячену творчості В.О. Сухомлинського

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

«Книгу завжди поважаєм, бо ми змалечку читаєм»

   «Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною»

                                                            В.О. Сухомлинський

Саме цими словами розпочалися бібліотечні уроки  та посвята в читачі учнів 2-А класу  (класовод Подоляко С.А.),  2-Б класу (класовод Колісник М.С.), які проходили в рамках  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, присвяченого 100 річчю від дня народження  великого педагога , письменника, людини з великою душею і талантом вчителя – Василя Олександровича Сухомлинського. Саме на його  оповіданнях, казках  формувалися  читацькі смаки молодших школярів.

 

 

 

 


       Школа – центр розвитку  інтелектуальних і творчих здібностей учнів,  центр спілкування , організації дозвілля. Тому, пропаганда читання, виховання читацької культури, формування  вміння  користуватися бібліотекою, книгою,  розвиток пізнавальних інтересів – пріоритетні напрями спільної  діяльності бібліотекарів, вчителів, батьків. У свій час німецький учений Д. Бернал зазначав , що «читання – це найбільший з усіх винаходів,  створений руками й інтелектом людини».                        

  Дуже важливо з раннього дитинства прищеплювати  любов дітям до світу прекрасного через книгу, яка розвиває естетичний смак, образну уяву, творчі здібності, спонукає учнів до навчання, тренує їх пам'ять, заохочує  до самовдосконалення та майбутнього успіху. Тож, мандруючи разом з дітьми сторінками книжок  пробуджується бажання  пізнати світ, саме книжка плекає любов в учнів до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови,  розкриває красу поетичного слова. А невмируще барвисте народне слово  відчиняє перед учнями світ неповторний і чистий , як джерельна вода, ковток, якої дарує силу й мудрість.

З метою популяризації книжки, зокрема актуалізувати  і розширити знання учнів про творчість видатного українського педагога і письменника В.О. Сухомлинського, рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек , який проходить під девізом «Шкільна бібліотека  - центр творчого розвитку дитини», 11 жовтня в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т.В.)  проведено бібліотечний урок «Бібліотека – дім твоїх друзів» з учнями 2 В класу (класовод Дубова О.В.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

     «Про це маємо знати…» під такою назвою проходив у читальній залі шкільної бібліотеки перегляд  мультфільмів та презентацій про здоровий спосіб життя, що розвиває пізнавальну активність дітей. Бібліотекарі провели тестування,  яке продовжило  формувати  в учнів уявлення про здоровий спосіб життя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


     Здоров’я – неоціненне багатство в житті будь – якої людини. Кожному з нас притаманне бажання бути сильним і здоровим, як можна довше зберігати рухливість, бадьорість, енергію і досягти довголіття…
З метою поліпшити знання учнів про здоровий спосіб життя,  виховувати почуття відповідальності за власне здоров’я та розуміння важливості здорового способу життя в рамках Всеукраїнського  місячника  шкільних бібліотек,  який проходить під гаслом  «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» , 26 жовтня в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т.В.) відбулася гра  - подорож «Подорож в Країну Здоров’я»  з учнями 4 – В класу (класовод Саміленко І.М.).                      

 

 

 

   
 


                                 Єдина краса, котру я знаю - це здоровя

Генріх Гейне

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

19.10.2017 в читальній залі шкільної бібліотеки  проходив конкурс-вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя?»  Здорова людина – це справжній  сучасний еталон краси. Кожен має розуміти, що своє здоровя тримає у власних руках. Кожного дня все більше молоді  спрямовують зусилля на збереження та зміцнення свого здоровя.

Бібліотекар Кваша Н.А. заохочувала учнів 6-Б класу (класний керівник Джура А.Г. ), які прийняли участь у вікторині, до здорового способу життя, представивши багатющий і різноманітний асортимент літературних «пігулок».

 

 

 

 


 

 

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

В читальній залі шкільної бібліотеки оформлено книжкову виставку «Подорож  у  Країну Здоровя», адже

 «Література  як  мікстура»

В  день несекретної інформації  шкільні бібліотекарі запрошують переглянути  тематичну викладку:

«ЗНАТИ, ЩОБ ЖИТИ:  Біда великою буває…»

 

 

 

 

 


Література  як  мікстура

   Всі знають, що  бібліотеку відвідують переважно здорові люди. Але іноді і вони потребують допомоги.  Саме на цей випадок шкільні бібліотекарі  підготували  для  своїх  користувачів  книжково-ілюстративну виставку та рекомендаційний список літератури «Література як мікстура»

Асортимент літературних «пігулок» багатющий і різноманітний та і побічних ефектів у нас не зафіксовано.  Метод книготерапії  бере початок з церковних бібліотек і цілющу силу слова знали з давніх часів. Ще  в давнину на дверях бібліотек висіла табличка «Аптека для душі». Правильно підібрана книга не менш важлива пігулка, ніж заспокійлива.   Хай не бракує у вас часу на літературні «пігулки»

Пропонуємо Вам для душі  літературну мікстуру

 

 1. Радушинська О.  Метелики в крижаних панцирах.- Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 160с.
 2. Матіяш Дзвінка.  Марта з вулиці Святого Миколая: повість / - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016 . – 240с.
 3. Космовська Барбара. Позолочена рибка : Повість / Барбара Космовська; пер. З пол. – Львів : Урбіно, 2017. – 176с.
 4. Бачинський Андрій. 140 децибелів тиші : Повість – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 128с.
 5. Сюзанн Лафлер. З любовю, Обрі : Повість. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 272с.
 6. Гутовська –Адамчик Малгожата. Дівчата з 13-ї  вулиці : Роман / пер. з пол. – Львів : Урбіно, 2014. - 240с.
 7. Чат для дівчат : Оповідання /  Упорядники : В. Вздульська,  Оксана Лущевська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 176с.
 8. Гридін С.  Не такий : Повість. – Львів : Видавництво Старого Лева, -2016. – 174с.
 9. Шефер Бодо. Пес на імя Мані або абетка грошей : Повість / з німецької переклала Наталя Іваничук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 232с.

 


 


 

4 та 5 жовтня в шкільній бібліотеці  відбулася посвята учнів 2-х класів у читачі "Здобудьмо ключ в Книжкове королівство". Учні мандрували у світ чарівної казки. Разом з  літературними героями, щоб здобути ключ у книжкове королівство провели вікторини, дізнавалися, як правильно користуватися бібліотекою. Усі разом читали урочисту обіцянку юного читача.  Сім'я читачів нашої бібліотеки - збільшилася!


 Рідна Україна…

Вона цвіте каштановим цвітом, молодіє вербовими гілками, співає солов’їним голосом і говорить своєю рідною мовою. І цей край ми повинні зробити найпрекраснішим, тому що це – наша рідна земля, яка дає нам силу, наснагу, життя. В кожного з нас є можливість зробити свій внесок у її розвиток – жити в злагоді, братерстві, поважати, розуміти, підтримувати одне одного. В рамках місячника шкільних бібліотек  з учнями 4-В класу відбулася цікава, літературна мандрівка «Прочитай мені про Батьківщину».

 Якщо у кожному серці буде гордість і любов до своєї землі, - наша Україна розквітне. Тож, сьогодні ми говорили про нашу рідну Батьківщину…І перед очима постали уся велич і краса нашої країни.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Учні 9-х класів мали  нагоду познайомитися  з новинками сучасної української прози, відрити для себе нові імена в літературі.  Урок - рекомендація  "У центрі уваги роман..."  відбувся  у  шкільній бібліотеці  в рамках  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Завідуюча бібліотекою привернула  увагу читачів  до нової хвилі української літератури - яскравої, різножанрової, захоплюючої, яка є дзеркалом сьогодення і скарбом для майбутніх поколінь.  Після закінчення заходу  Її величність українська книга  знайшла своїх читачів.

 

               

 


Гаряча лінія
Захист прав дітей
Нова школа
Фонд "22 елемент"
Облік фондів
Пошук
Розклад дзвінків
Мова сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Наш час
Погода