Субота, 23.02.2019, 21:55
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Білоцерківська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 22 Білоцерківської міської ради Київської області

Навігація
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Телефон довіри
Посилання
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Нас відвідали
free counters
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Патріотичне виховання

Концепція національно-патріотичного виховання 

 

План заходів з  дітьми та учнівською молоддю БЗШ І-ІІІ ступенів №22

 з національно-патріотичного виховання на 2015 - 2018 р.р.

 


План заходів  з учнями БЗШ І-ІІІ ступенів № 22  

з нагоди відзначення Дня партизанської слави, вшанування памяті жертв фашизму, протидії його реваншу, а також проявам сепаратизму в наші дні


Методичні рекомендації щодо відзначення

Дня українського козацтва в закладах освіти Київщини


План заходів з учнями БЗШ І-ІІІ ступенів №22 щодо відзначення Дня українського козацтва у 2017/2018 н.р.


 

Проект «Я - патріот»

 

З метою сприяння  вихованню  в учнів національно-патріотичних цінностей, поваги до культурного та історичного минулого України у закладі вибудувана виховна система розвитку національно-патріотичного розвитку «Я-патріот».

Мета патріотичного виховання – це виховання свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді потреби та уміння жити в громадському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної культури.

Патріотичне виховання в школі спрямовується на залучення учнів до глибинних пластів національної культури і духовності, формування у дітей та молоді національних світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань на основі цінностей вітчизняної та світової культури. Воно здійснюється на всіх етапах навчально-виховного процесу в школі, забезпечується всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

В основу виховання  покладені принципи

 • гуманізму,
 • демократизму,
 • єдності сім'ї і школи,
 • наступності та спадкоємності поколінь.

Найважливішою громадянською рисою особистості є сформованість національної свідомості, патріотичних почуттів до рідної землі, свого народу, готовності до праці в ім'я України. Ціновим засобом відображання нації є формування в людини національної гідності й гордості за свою Батьківщину, відмова від почуття національної меншовартості, від почуття національної неповноцінності, що формувалися віками.

З метою сприяння  вихованню  в учнів національно-патріотичних цінностей, поваги до культурного та історичного минулого України у закладі на основі Концепції національно- патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641,  вибудувана  відповідна виховна система розвитку національно-патріотичного розвитку з дітьми та учнівською молоддю  «Я-патріот».

Щоденно заняття у школі розпочинаються підняттям Державного  Прапора  України  та  виконанням  Державного  Гімну  України.  На  шкільному веб-сайті створено рубрику «Патріотичне виховання ».

Учителі-предметники під час вивчення програмового матеріалу особливу увагу приділяють становленню української державності, засобами навчальних предметів забезпечують виховання патріота  України, готового самовіддано розбудовувати її як суверенну, демократичну, правову державу, виявляти національну гідність; готовність учнів до виконання громадських і конституційних обов’язків.

Шкільні предмети суспільно – гуманітарного та природничо – математичного циклів дозволяють достатньо повно використовувати такі елементи національної культури, як народний переказ, легенди, оповіді, загадки, приказки, прислів’я, прикмети. Доповнення шкільних програм, підручників елементами народної мудрості сприяє формуванню позитивних якостей школярів, збагаченню фактичного матеріалу цікавими повідомленнями, робить уроки цікавішими й змістовнішими.

У практиці роботи школи – інноваційні форми проведення позакласних заходів:: тематичні лінійки, уроки мужності, виховні години, години спілкування, флеш-моби, майстер-класи,  години пам’яті, усні журнали із використанням Інтернет-ресурсів, створення мультимедійних презентацій, учнівських проектів, відеороликів, літературних композицій.

Традиційно до календарних дат, пов’язаних із героїчними сторінками історії України, проходять відповідні тематичні заходи: до Дня Соборності та Свободи України, річниці вшанування пам’яті героїв Крут, визволення міста від німецько-фашистських загарбників, Дня партизанської слави,  річниці виведення військ із Афганістану, Дня Перемоги, Дня Збройних Сил України, Дня українського козацтва тощо.

            Учні школи є активними учасниками Декади національно-патріотичного виховання, Тижня мужності й патріотизму, присвяченого Дню ветерана, краєзнавчої конференції «Моя Батьківщина – Україна», історико-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Київщина козацька», Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно!», «Об’єднаймося ж, брати мої!».

Учні-волонтери  постійно відвідують ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-афганців, учасників бойових дій, які проживають у мікрорайоні школи.

У національній пам'яті українського народу навіки закарбовано сторінку болю, ім'я якому Голодомор. Масштаб пам'яті про нього є для нас, українських громадян, мірилом національної гідності й людської чесності. Цей аспект виховної роботи у школі реалізовується шляхом проведення уроків, тематичних виховних годин, бесід, годин спілкування, літературних годин у шкільній бібліотеці, участі у міських заходах.

Класоводи й класні керівники проводять роботу по прищепленню в учнів поваги до державної символіки, вшануванню пам’яті видатних українських політичних діячів, письменників, діячів культури.

Патріотичний напрямок виховної роботи нашої школи знайшов відображення у проведенні

 • тижнів української мови та писемності,
 • заходів, присвячених Дню писемності та Дню української мови,
 • Шевченківські дні, в ході яких проводяться різноманітні конкурси;
 • Заходи, присвячені Дню визволення України, Київщини та Білої Церкви від німецько-фашистських загарбників,
 • Дню Збройних Сил України,
 • Дню Захисника Вітчизни.
 • по вшануванню пам’яті жертв голодомору,
 • відзначення Дня народження Т. Г. Шевченка,
 • Дня Державного прапора та гімну України,
 • Діти Білої Церкви - єднають Україну
 • Діти Київщини – воїнам АТО,
 • Напиши лист пораненому,
 • Голуб миру
 • Солодкий привіт від юних патріотів.

Традиційно до календарних дат, пов’язаних із героїчними сторінками історії України, проходять відповідні тематичні заходи: відзначення Міжнародного Дня Миру у школі «І дорослі, і малі, хочуть миру на Землі», акція «Голуб Миру»,  виствка учнівських робіт «Я хочу жити в мирній країні!»;; до Дня Захисника України, Свята Покрови, Дня козацтва «Ми нащадки славних козаків»; Дня української писемності та мови - «У рідній мові вся душа»; до Всесвітнього дня доброти - «Поспішайте робити добро!»; вшанування жертв голодомору – «Україна пам’ятає, світ визнає»; Дня Гідності і Свободи; до Дня Соборності України - «Діти єднають Україну»; річниці вшанування пам’яті героїв Крут; визволення міста від німецько-фашистських загарбників - «Мужні визволителі мого міста»; Дня партизанської слави; річниці виведення військ із Афганістану; Дня пам’яті героїв Небесної сотні; Шевченківські читання - «Ми тебе не забули, Тарасе!»; Дня Перемоги - «Нащадки переможців»; Дня Збройних Сил України - «Славімо Україну, де народились Ти і Я!»;  тощо.  Команди учнів 7-х та 8-х класів беруть участь у І етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл»), а  команда учнів 10-го класу - участь у фіналі гри «Сокіл» («Джура»), метою якої є національно-патріотичне виховання учнівської молоді на ідеях козацького лицарства та козацьких традицій.

Щорічно у квітні місяці проходять Дні цивільної оборони, які включають відповідні бесіди, евакуацію учнівсько-педагогічного колективу  з приміщення школи, показові заняття з пожежогасіння.

 На виконання Плану заходів з підготовки та відзначення Дня українського козацтва в загальноосвітньому навчальному закладі були проведені такі заходи: виховні години:

 • «Сторінки історії українського козацтва»,
 • «Козацькому роду нема переводу»,
 • «14 жовтня – День Українського козацтва»
 • конкурси малюнків: «Козацька Україна»,
 • «Славетні козаки»;
 • проведено спортивне свято: «Козацькому роду - нема переводу».

Отже, виховна робота в школі направлена на формуванні цінностей ставлення особистості до суспільства й держави, історичних, культурних і духовних надбань рідного краю, сім’ї, родини та людей, до себе, природи, праці та мистецтва, які концентрують у собі всі напрями національного виховання учнівської молоді.

   Тому сьогодні одним із пріоритетних напрямів роботи з підростаючим покоління стає патріотичне виховання як складова духовно-ціннісної компетентності молодого покоління. Крім того, виникає необхідність повернутися до кращих традицій нашого народу, до його історичного коріння.

Ціннісне ставлення особистості до суспільства й держави виявляється в патріотизмі. В Україні патріотизм введений у ранг національної значимості й об’єктивно необхідної цінності, тому що він являє собою одне з найбільш глобальних людських почуттів, закріплених віками й тисячоліттями. Патріотизм поєднує в собі любов до своєї Вітчизни, до свого народу, гордість за його минуле і сьогодення.

 

З  фото та іншими матеріалами з питань реалізації патріотичного виховання можна ознайомитися на Головнй сторінці сайту та на у фотоальбомі Рік творчості.

 

Гаряча лінія
Захист прав дітей
Нова школа
Фонд "22 елемент"
Облік фондів
Пошук
Розклад дзвінків
Мова сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Наш час
Погода