Навігація
Телефон довіри
![]() Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
Масові заходи
Скарбниця людських знань Сучасні шкільні навчальні програми зорієнтовані на формування в учнів уміння самостійно здобувати знання, вести пошук додаткової інформації, тому важливо залучати учнів до бібліотеки, навчити працювати з книгою та користуватися додатковими джерелами інформації: словниками, довідниками, енциклопедіями, періодичними виданнями та застосовувати здобуті знання для самоосвіти і самовиховання. Вручити читачам своєрідний « ключ до бібліотеки» може систематичне проведення уроків бібліотечно – бібліографічних знань. З цією метою 1 лютого в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т.В.) з учнями 5- Б класу (класний керівник Парасюк Р.Й.) проведено бібліотечний урок «Книги, які знають усе». Майстер-клас в бібліотеціНовий рік – це свято, оповите легендами й романтичними історіями. Кожна традиція пов’язана з цікавими фактами. Ось і новорічні прикраси також мають свою історію. Ще дуже давно європейці започаткували традицію прикрашати будинок до свята Нового року. А Новий рік не за горами і, здається, в передноворічній мішурі більше чарів, ніж у самому святі. Незважаючи на вплив тенденцій, правила прикрашання залишились такими ж, змінився матеріал. Виготовити прикраси для ялинки, упаковка подарунків, теплі посиденьки та різдвяні пісні що може бути прекраснішим! От і в читальній залі нашої бібліотеки зібралися учні, охочі до творчості, на майстер-клас «Сніжинки закружляли над землею» із виготовлення новорічних прикрас та поділитися народознавчими розвідками «Колядують зорі на Різдво Христове». Бібліотекар представила дитячі збірки колядок та щедрівок до яких увійшли як авторські поезії, так і народні колядки, щедрівки, віншування, що надають неповторності зимовим святам – від Миколая до Різдва. Творчості всім в переддень Нового року! Подорож до країни Світлофора Моргайка
їх знай та завжди пам’ятай. Під таким девізом проходив захід для учнів молодших класів, який провели вчитель Січкар Л.В. та бібліотекар Кваша Н.А. в читальній залі шкільної бібліотеки. Метою заходу було формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя; привернути їхню увагу до дорожньої грамоти; розвивати увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях міста за допомогою дорожніх знаків; прищеплювати практичні вміння застосовувати набуті знання на практиці; виховувати обережність, культуру поведінки, свідоме ставлення у дотриманні правил дорожнього руху, бажання бути в безпеці на дорозі. На зустріч з учнями завітали Бабуся-Загадуся, Незнайко та дорожні знаки, Світлофор Моргайко. Наші учні вчилися як правильно і де переходити дорогу з дитячими візочками, велосипедом, собачкою. І всім допомагав Світлофор Моргайко. Дорожні правила вивчай, Їх треба зазубрити . Ніколи їх не забувай, Щоб у безпеці жити.
Читання – це не зовсім простий процес, який в першу чергу є передумовою успішного навчання… Особливе місце тут належить умінню читати. І якщо учень може відтворити надрукований текст, це не означає, що він уміє читати, або як « ковтає» книгу за книгою , то це принесе велику користь… Читання повинно бути вдумливе, зосереджене, таке, що захоплює розум і серце. Читати твори потрібно не поспіхом, по одному, лишаючи час на роздуми, міркувати над прочитаним, осмислювати твір та зробити відповідні висновки з прочитаного, уявити себе на місці головних героїв, - як підкаже серце повестися у тій чи іншій ситуації… З метою збагатити знання учнів про життєвий і творчий шлях видатного педагога і письменника В.О. Сухомлинського; формувати здатність учнів аналізувати прочитаний твір, уміння давати особистісну оцінку прочитаному; розвивати культуру мовлення , творчі та художні здібності учнів; творчу активність, сприяти розвиткові артистичних здібностей; виховувати в учнів доброту, щедрість, милосердя, почуття відповідальності за свої вчинки та дії, любов до рідного краю та природи, почуття гідності, 29 листопада в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т.В.) з учнями 3 – А класу (класовод Григулець С.М.) проведено усний журнал «Краса людської душі». Тож, для того, щоб дитина виросла справжньою людиною , її розум і душа мають працювати у діалозі з книгою. Хочеться звернутися до батьків: ким би ви не хотіли бачити вашу дитину, якої долі не бажали б – навчіть її любити й цінувати книги, які назавжди стануть їй найкращими друзями… До 85 роковин Голодомору Це та сторінка в історії України, яку не можна забувати, а потрібно знати і пам’ятати. Учням вкотре нагадали про терор голодомором, запроваджений сталінським режимом в Україні, що заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Бібліотекар представила книжкову виставку «Забуттю не підлягає», зокрема зупинилась на відлунні теми голодомору в художній літературі. Учні слухали уривки та переглянули презентацію книги Світлани Талан «Розколоте небо».
Літературні перегони Навчити дітей самостійно й вдумливо читати – одне з важливих завдань бібліотекарів, його вирішенню сприяє майстерність залучити учнів до книжки, оволодівати мистецтвом літературного читання, закріплювати читацькі навички, розширювати діапазон читацької компетентності. Цьому сприяють літературні ігри, вікторини, казки – естафети, бібліотечні уроки та інші форми роботи, які дають змогу залучити учнів до активної діяльності. Від шкільного бібліотекаря значною мірою залежить, чи перетвориться читання книжок в учнів у стійку звичку… Різноманітність форм роботи з дитячою книжкою, сприяє розвитку в учнів інтересу до читання. Це дає можливість зрозуміти читачам, що скільки б вони не отримували інформації з різних джерел, тільки читання дарує справжню насолоду від слова, образу, краси, учить бути цікавим співрозмовником, збагачує словниковий запас, виховує та надає впевненості у своїх силах. З метою залучити учнів до активної творчої діяльності навколо книги та щоденному читанні в рамках Тижня дитячого читання, 11 квітня в шкільній бібліотеці відбувся літературний марафон “ Веселкові барви дитячої книги» між учнями 4- А класу (класовод Доміловська В.М.) та 4 – Г класу (класовод Леонідова С.О.). За підсумками журі перемогу отримала команда «Всезнайки» учнів 4 – А класу. Вітаємо переможців! Читання – це школа життя: учити читати – учити жити!
Чим же приваблюють юного читача твори Наталі Забіли? Насамперед - материнською щирістю, справжньою любов’ю до дітей. Письменниця прагнула, щоб її маленькі читачі виросли вихованими, розумними, чесними, мужніми, читаючи її твори більше пізнавали, частіше посміхалися – тому поетичні слова ніби лилися з її душі. Вони ніжні і мальовничі, цікаві й повчальні, сповнені доброго гумору… В своїх творах Наталя Забіла одне оспівує, з приводу іншого радіє, а з чогось і сміється, по – доброму, без глузування. Хтось впізнає себе, стане йому соромно: замислиться дитина – отже, мети досягнено! В рамках « Тижня дитячої та юнацької книги» та до 115 - річниці від дня народження дитячої письменниці - Наталії Забіли, 4 квітня в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т. В.) з учнями 3 – Б класу (класовод Макарова І. І.) в цікавій формі проведено літературну мандрівку у творчість Наталії Забіли «Щасливий дар - творити для дітей». Рекомендаційний список літератури "Із щирим словом до дітей" Бібліотечний урок "Знання і мудрість з книги"
Літературна зустріч з письменниками – земляками
22 березня читальна зала шкільної бібліотеки переповнена. Тут зібралися учні 9, 10 класів очікуючи на знайомство з літературними митцями нашого міста. А на гостини до загальноосвітньої школи №22 завітали подружжя письменників -Галина Семенівна та Анатолій Іванович Гай. Життя цієї творчої пари сповнене багатьма цікавими зустрічами, творчими здобутками на літературно- мистецькій ниві. Це люди, які творять духовне обличчя Білої Церкви, постійно дбають про збереження і подальший розвиток національної культури, віддаючи цій справі свій талант, натхнення, свій час. Лауреати багатьох літературних премій, обоє мають відзнаки, нагороджені орденами України «За заслуги» ІІІ ступеня. Характеризуючи поетичне слово пані Галини, хочу зауважити, що чи не найкраще про поезію авторки сказав А. Гай: «Її поезія – це стан душі, це неспокій, безсоння і свято Духу над банальною прозою буття». Гортаючи збірки письменниці відшукую рядки, які так яскраво розкривають і саму сутність поетеси і кожної жінки, її відданості і жертовності «Галерниця, прикута до кухонної плити, обов’язковим коротеньким словом «треба». Анатолій Іванович- письменник, військовий журналіст презентував нову книгу «Вогненні рубежі прапороносців» в якій розповідає про героїзм воїнів, які стали на шляху російських регулярних військ і їх ставлеників –сепаратистів на сході України й мужньо тримають оборону. На згадку про зустріч авторами були подаровані книги шкільній бібліотеці. Учні мали змогу відчути високодуховне слово патріотів своєї країни: щирих, чуйних, відданих своїй справі. Такі вони - подружжя Гай…
Бринить, співає наша рідна мова Рідне слово – це невичерпне, животворне і невмируще джерело, з якого дитина черпає уявлення про навколишній світ, про свою родину, про своє село чи місто, про весь свій край. 21 лютого у Міжнародний день рідної мови шкільна бібліотека приймала поціновувачів українського слова. Бібліотекарі разом з учнями 4-6 класів провели музично – поетичну акварель «Бринить , співає наша рідна мова», яка проходила під гаслом «До мови рідної ти розумом і серцем доторкнись». Звучала поезія про рідну мову, прислів’я і приказки, пісні про чарівність і милозвучність української мови. Учні ділилися власними думками : що для них рідна мова? Як можна навчатись рідної мови? То ж нехай зерна любові до рідної мови проростуть у серці кожної людини. Ти - вічний біль, Афганістан. Горів вогонь і забирав життя. Учасникам боїв довічна буде слава! І вічна пам'ять тим, хто йшов без вороття!
Чи є у війнах переможці? Ні. У війнах не може бути переможців, бо всі в них переможені тим, що війна - це смерть, яка забирає найдорожче у людини – її життя; бо війна це каліцтво, як духовне , так і фізичне; бо війна – справжній ад… Щорічно 15 лютого відзначають день пам’яті воїнів-афганців, які виконували свій інтернаціональний обов’язок. Цей день завершив календар афганської війни для наших співвітчизників, але рани цієї війни кровоточать і досі… . 29 років минуло відтоді, як вивели з Афганістану радянські війська. 29 років, ніби один день, пролетіли і зникли за обрієм… Цитуючи генерала – полковника Б.В. Громова, який командував у Афганістані сороковою армією «І ніхто та ніщо не має бути забутим. Аби не забувати – треба пам’ятати. А щоб пам’ятати – треба знати. Треба знати і пам’ятати!»… З цією метою в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т.В.) з учнями 7 – Б класу (класний керівник Зінченко В.П.) 13 лютого та з учнями 5 Б класу (класний керівник Паш О.С.) 16 лютого було проведено години інформації «Ти - вічний біль Афганістан».
|