Четвер, 19.09.2019, 14:14
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Білоцерківська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 22 Білоцерківської міської ради Київської області

Навігація
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Телефон довіри
Посилання
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Нас відвідали
free counters
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Масові заходи

 

Тиждень дитячого читання  

      В рамках Тижня дитячого читання в шкільному бібліотечно-інформаційному центрі  зібралися учні 4-В класу (класовод Січкар Л.В.), щоб помандрувати казковими стежками Г.Х. Андерсена.  Побували  на зупинці Туристичній, де відвідали країну Данію - Батьківщину  великого казкаря , зупинку Біографічну, де познайомилися з життям та творчістю Андерсена, але найбільш яскраві враження  залишила  в пам’яті  юних читачів  зупинка –Літературна. Улюблені  герої, літературні ігри, вікторини  вкотре  відкрили

дивовижний світ казок  Г.Х. Андерсена. А Дюймовочка, героїня однойменної  казки, вручила найактивнішому  читачу подарунок. Книжкова виставка  представлена бібліотекарем розкрила велике розмаїття  казкових видань, де живуть природа, любов, доброта, чесність, порядність.

 

 


 


«Герої  книг – поруч з нами»

     В рамках Тижня дитячого читання відбувся  конкурс  малюнка  «Герої  книг – поруч з нами». Учні мали змогу ще раз пригадати героїв улюблених книг, розвивати  творчу  уяву та пізнавальний інтерес.

 Книга! Вона поруч із самого народження і завжди чекає на своїх  вдячних читачів.

 

 

 

 

 


 

Доростаймо серцем до Шевченка

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

І голос твій нам душі окриля,

Встає в новій красі, забувши лихоліття,

Твоя, Тарасе, звільнена земля.

У росяні вінки заплетені суцвіття

До ніг тобі, титане, кладемо.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

Тебе своїм сучасником звемо.

                       В.Симоненко

            Щорічно у березні  проходять  Шевченківські дні, під час яких  ми повертаємося до творчості  Кобзаря і вкотре вчитуємося та осмислюємо його геніальні слова. Тарас Шевченко – центральна постать у нашій літературі, у всій українській духовності. І кожного разу, звертаючись до творчості Тараса Шевченка, ми знаходимо в ній відображення сучасності, того життя, яке маємо зараз, у цю саму мить.

        4   березня  у бібліотечно-інформаційному центрі БЗШ №22  вкотре зібралися шанувальники  Шевченкового слова на традиційний  конкурс читців поезії  Т. Шевченка «Нове життя будуємо, голос Кобзаря чуємо», присвячені 205 річниці від дня його народження. Золотими літерами ввійшло в історію України ім’я Великого Кобзаря. То ж усі присутні в цей день мали змогу ще глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, осягнути її значимість  для сьогодення.

      Щиро і зворушливо, піднесено і врочисто  звучали  поезії Тараса Шевченка у виконанні  наших учнів.  Сьогодні переможцями  конкурсу стали:

І місце   учениця  3-В класу  -  Кваша Поліна

               учениця   5-Вкласу  -   Козоріз Діана

ІІ місце  учень      3-Акласу   -   Шевченко Назар

               учениця  6-В класу   -    Ілюхіна Анастасія

ІІІ місце  учень   3-А  класу   -   Оберемчук  Олександр

                 Учениця 5-Б класу -  Добровольська  Валерія

 

Вітаємо наших читачів з перемогою! Бажаємо творчих успіхів  і натхнення .

 

 


Біля книжкової полиці

Соловїну барвінкову,

Колосисту на віки

Українську рідну мову

В дар дали мені батьки.

       Переглянути тематичну книжкову експозицію присвячену Міжнародному дню рідної мови до бібліотечно-інформаційного центру  БЗШ №22 завітали  учні 3-В класу. Познайомилися з поезією про  рідну мову  сучасних  авторів.  Завітайте і ви….

 

 

 


Скарбниця людських знань

    Активне,  творче ставлення школярів до навчання, рівень їх знань у різних сферах науки, техніки, культури великою мірою залежить від розвитку пізнавальних інтересів, самостійності мислення,  прагнення до самоосвіти. У процесі формування  цих якостей важливу роль відіграє книжка. Але книжка вчить тільки тоді, коли учень вміє працювати з нею, вміє її читати…

          Сучасні шкільні  навчальні програми зорієнтовані  на формування в учнів уміння самостійно здобувати знання, вести пошук додаткової інформації, тому важливо залучати учнів до бібліотеки, навчити працювати з книгою та користуватися додатковими джерелами інформації: словниками, довідниками, енциклопедіями, періодичними виданнями та застосовувати здобуті знання  для самоосвіти і самовиховання. Вручити читачам  своєрідний « ключ до бібліотеки» може систематичне проведення уроків бібліотечно – бібліографічних знань. З цією метою 1 лютого в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т.В.) з учнями 5- Б класу (класний керівник Парасюк Р.Й.) проведено бібліотечний урок «Книги, які знають усе».


Майстер-клас в бібліотеці

Новий рік – це свято, оповите легендами й романтичними історіями. Кожна традиція повязана з цікавими фактами. Ось і новорічні прикраси також мають свою історію. Ще дуже давно  європейці започаткували традицію прикрашати будинок до свята Нового року.  А Новий рік не за горами і, здається, в передноворічній мішурі більше чарів, ніж у самому святі. Незважаючи на вплив тенденцій, правила прикрашання залишились такими ж, змінився матеріал. Виготовити прикраси для ялинки, упаковка подарунків, теплі посиденьки та різдвяні пісні  що може бути прекраснішим!

     От і в читальній залі  нашої бібліотеки зібралися учні, охочі до творчості, на майстер-клас  «Сніжинки закружляли над землею» із виготовлення  новорічних  прикрас та поділитися народознавчими розвідками «Колядують зорі на Різдво Христове». Бібліотекар представила дитячі збірки колядок та щедрівок до яких увійшли як авторські поезії, так і народні колядки, щедрівки, віншування, що надають неповторності зимовим святам – від Миколая до Різдва.

  Творчості всім в переддень Нового року!


Подорож до країни Світлофора Моргайка

 Дорожні правила вивчай,

їх знай та завжди памятай.

         Під таким девізом проходив захід для учнів молодших класів, який провели вчитель Січкар Л.В. та бібліотекар Кваша Н.А. в читальній залі шкільної бібліотеки. 

     Метою заходу було  формування у  дітей ціннісного ставлення  до власного здоров’я і життя; привернути  їхню  увагу   до дорожньої  грамоти; розвивати увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях міста за допомогою дорожніх знаків; прищеплювати практичні вміння застосовувати набуті знання на практиці; виховувати обережність, культуру поведінки, свідоме ставлення у дотриманні правил дорожнього руху, бажання бути в безпеці на дорозі.

         На зустріч з учнями завітали  Бабуся-Загадуся, Незнайко та дорожні знаки, Світлофор  Моргайко. Наші учні вчилися як  правильно і де  переходити  дорогу з дитячими візочками, велосипедом, собачкою. І всім допомагав Світлофор Моргайко.

                       Дорожні  правила  вивчай,

                        Їх  треба  зазубрити .

                        Ніколи їх  не   забувай,

                        Щоб у безпеці жити.

 


    

     Читання – це не зовсім простий процес, який в першу чергу є передумовою успішного навчання…  Особливе місце тут належить умінню читати.  І якщо учень може відтворити надрукований текст, це не означає, що він уміє читати, або як « ковтає» книгу за книгою , то це принесе велику користь… Читання повинно бути вдумливе, зосереджене, таке, що захоплює розум і серце.  Читати твори потрібно не поспіхом, по одному, лишаючи час на роздуми, міркувати над прочитаним, осмислювати твір  та зробити  відповідні висновки з прочитаного, уявити себе на місці головних героїв, - як підкаже серце повестися у тій чи іншій ситуації…

З метою збагатити знання учнів про життєвий і творчий шлях видатного педагога і письменника В.О. Сухомлинського;  формувати здатність учнів аналізувати прочитаний твір, уміння давати особистісну оцінку прочитаному; розвивати культуру мовлення , творчі та художні здібності учнів; творчу активність, сприяти розвиткові артистичних здібностей; виховувати в учнів доброту, щедрість, милосердя, почуття відповідальності за свої вчинки та дії, любов до рідного краю та природи, почуття гідності, 29 листопада в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т.В.) з учнями 3 – А класу (класовод Григулець С.М.) проведено усний журнал «Краса людської душі».  Тож, для того, щоб дитина виросла справжньою людиною , її розум  і душа мають працювати у діалозі з книгою.

Хочеться звернутися до батьків: ким би ви не хотіли бачити вашу дитину, якої долі не бажали б – навчіть її любити й цінувати книги, які назавжди  стануть їй найкращими друзями…  


До 85 роковин Голодомору

      23 листопада  в читальній залі  шкільного бібліотечно - інформаційного центру  для учнів 7-Б класу (класний керівник  Джура А.Г.) було  проведено інформаційну годину «Голодомор – невиплакані сльози України».

  Це та сторінка в історії України, яку не можна забувати, а  потрібно знати і памятати. Учням вкотре нагадали про  терор  голодомором, запроваджений сталінським режимом в Україні, що заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Бібліотекар представила книжкову виставку «Забуттю не підлягає», зокрема зупинилась на відлунні теми голодомору в художній літературі. Учні  слухали уривки  та переглянули  презентацію книги Світлани Талан «Розколоте небо».

 

 


Літературні перегони

    Робота бібліотекаря полягає в тому, щоб привернути увагу учнів до книжки та викликати бажання читати…

Навчити дітей самостійно й вдумливо читати – одне з важливих завдань бібліотекарів, його вирішенню сприяє майстерність залучити учнів до книжки, оволодівати мистецтвом літературного читання, закріплювати читацькі навички, розширювати діапазон читацької компетентності. Цьому сприяють літературні ігри, вікторини, казки – естафети, бібліотечні уроки та інші форми роботи, які дають змогу залучити учнів до активної діяльності. Від шкільного бібліотекаря значною мірою залежить, чи перетвориться читання книжок в учнів у стійку звичку…  Різноманітність форм роботи з дитячою книжкою, сприяє розвитку в учнів інтересу до читання. Це дає можливість  зрозуміти читачам, що скільки б вони не отримували інформації з різних джерел, тільки читання дарує справжню  насолоду від слова, образу, краси, учить бути цікавим співрозмовником, збагачує словниковий запас,  виховує та надає впевненості у своїх силах.

 З метою залучити учнів до активної творчої діяльності навколо книги та щоденному читанні в рамках Тижня дитячого читання,  11 квітня в шкільній бібліотеці відбувся літературний марафон Веселкові барви дитячої книги» між учнями 4- А класу  (класовод Доміловська В.М.)  та 4 – Г класу (класовод Леонідова С.О.).

 За підсумками журі перемогу отримала команда «Всезнайки» учнів 4 – А класу. Вітаємо переможців!

      Читання – це школа життя: учити читати – учити жити!  


 

      Наталя Львівна Забіла - перший лауреат Республіканської літературної премії ім. Лесі Українки,  по праву  вважається корифеєм української дитячої літератури.  Чимало  поколінь із захватом  читали й читають яскраві вірші та захоплюючі казки й оповідання, з любов’ю,  незмінною цікавістю сприймають її творчість.

         Чим же приваблюють юного читача твори Наталі Забіли? Насамперед  -  материнською  щирістю, справжньою любовю до дітей.

Письменниця прагнула, щоб її маленькі читачі  виросли вихованими,

розумними, чесними, мужніми, читаючи її твори більше пізнавали, частіше посміхалися – тому поетичні слова ніби лилися з її душі. Вони ніжні і мальовничі, цікаві й повчальні, сповнені доброго гумору…

В своїх творах Наталя Забіла одне оспівує, з приводу  іншого радіє, а з  чогось і сміється, по – доброму, без глузування. Хтось впізнає себе, стане йому соромно: замислиться дитина – отже,  мети досягнено!

В рамках « Тижня дитячої та юнацької книги»  та до 115 - річниці від дня народження  дитячої письменниці - Наталії Забіли,  4 квітня  в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т. В.)  з учнями 3 – Б класу (класовод Макарова І. І.) в цікавій формі проведено  літературну мандрівку у творчість Наталії Забіли «Щасливий дар -  творити  для дітей».

Рекомендаційний список літератури "Із щирим словом до дітей" 


 

Бібліотечний урок "Знання і мудрість з книги"

      Бібліотечний урок "Знання і мудрість з книги", який провела бібліотекар Кваша Н.А. для учнів 5-В класу ( класний керівник Паш О.С.) проходив в рамках Тижня дитячої та юнацької книги.П'ятикласники з цікавістю розглядали новинки  сучасної дитячої літератури, на практиці визначали елементи книги, адже тільки грамотний читач, погортавши книгу, відразу зрозуміє для кого вона призначена, хто її автор, про що ця книга, де вона видавалася ... А на завершення учні прийняли участь в літературній вікторині "Для вас розумники"

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


«Не обминеш своїх доріг»

 

Літературна  зустріч з письменниками – земляками

 

   22 березня читальна зала шкільної бібліотеки переповнена. Тут зібралися учні

9, 10 класів  очікуючи на знайомство з літературними  митцями нашого міста. А на гостини до загальноосвітньої школи №22 завітали подружжя письменників -Галина Семенівна та Анатолій Іванович Гай. Життя цієї творчої пари сповнене багатьма цікавими зустрічами, творчими здобутками на літературно- мистецькій ниві.

    Це люди, які творять  духовне обличчя Білої Церкви, постійно дбають про збереження і подальший розвиток національної культури, віддаючи цій справі свій талант, натхнення, свій час.

     Лауреати багатьох літературних премій, обоє мають відзнаки, нагороджені орденами України «За заслуги» ІІІ ступеня.

     Характеризуючи поетичне слово пані Галини, хочу зауважити, що чи не  найкраще про поезію авторки сказав А. Гай: «Її поезія – це стан душі, це неспокій, безсоння і свято Духу над банальною прозою буття». Гортаючи збірки письменниці відшукую рядки, які так яскраво розкривають і саму сутність поетеси і кожної жінки, її відданості і жертовності «Галерниця, прикута до кухонної плити, обовязковим  коротеньким словом «треба».

       Анатолій Іванович- письменник, військовий журналіст презентував нову книгу «Вогненні рубежі прапороносців» в якій розповідає про героїзм воїнів, які стали на шляху російських регулярних військ і їх ставлеників –сепаратистів на сході України й мужньо тримають оборону.

    На згадку про зустріч авторами були подаровані книги шкільній бібліотеці.

   Учні мали змогу відчути високодуховне слово патріотів своєї країни:  щирих, чуйних, відданих своїй справі. Такі вони - подружжя Гай…


 

Бринить, співає наша рідна мова

    Чого ми варті  в світі без рідної мови?  «Рідна мова – це безцінне духовне багатство, у якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, культуру і традиції».

     Рідне слово – це невичерпне, животворне і невмируще джерело, з якого дитина черпає уявлення про навколишній світ, про свою родину, про своє село чи місто, про весь свій край.

      21 лютого у Міжнародний день рідної мови  шкільна бібліотека приймала  поціновувачів українського слова.  Бібліотекарі  разом  з  учнями  4-6 класів  провели  музично – поетичну акварель «Бринить , співає наша рідна мова», яка проходила під гаслом «До мови рідної ти розумом і серцем доторкнись». Звучала  поезія  про рідну мову, прислівя і приказки,  пісні  про чарівність  і милозвучність  української мови. Учні ділилися власними думками :  що для них рідна мова? Як можна навчатись рідної мови?

То ж нехай зерна любові до рідної мови проростуть у серці кожної людини.


Ти - вічний біль, Афганістан.

                                                         Була війна жорстока і кривава.

                                                         Горів  вогонь і забирав життя.

                                                         Учасникам  боїв  довічна буде слава!

                                                         І вічна пам'ять  тим, хто йшов без вороття!

 

      Чи є у війнах переможці? Ні. У війнах не може бути переможців,  бо всі в них переможені тим, що війна  - це смерть, яка забирає найдорожче у людини – її життя; бо війна це каліцтво, як духовне , так і фізичне; бо війна – справжній ад…

     Щорічно 15 лютого  відзначають день пам’яті воїнів-афганців, які виконували свій інтернаціональний обов’язок.  Цей день завершив календар  афганської війни для наших співвітчизників, але рани цієї війни кровоточать і досі… .  29 років   минуло відтоді, як вивели з Афганістану радянські війська.  29 років, ніби один день, пролетіли і зникли за обрієм…  Цитуючи генерала – полковника Б.В. Громова, який  командував у Афганістані сороковою армією

 «І ніхто та ніщо не має бути забутим. Аби не забувати  – треба пам’ятати. А щоб пам’ятати – треба знати.  Треба знати і пам’ятати!»…  З цією метою в шкільній бібліотеці (бібліотекар Кравченко Т.В.) з учнями 7 – Б класу (класний керівник Зінченко В.П.)  13 лютого та  з учнями 5 Б класу (класний керівник  

Паш О.С.) 16 лютого було проведено години  інформації «Ти  - вічний біль  Афганістан».


«Згадаємо юність, що згоріла в Крутах»

(історико –літературний екскурс до 100 річчя бою під Крутами)

       «Любіть Україну, як вірні сини,

Віддати життя їй готові,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі, як герої»

Січень 1918 року. На Київ просувалися більшовицькі орди. Київські студенти і гімназисти, прагнучи захистити молоду Україну, що лише ставала на ноги, організували курінь Січових стрільців. Це була молодь , яка не мала в душі сумнівів і вагань. Саме вони 100 років назад прийняли бій під Крутами.

    З метою виховання інтересу та поваги до свого історичного минулого, формування  патріотизму, любові до свого народу; спонукання знайомства з літературою про бій під Крутами  вчитель історії  Малета Ю.В. та бібліотекар Кваша Н.А. провели  історико – літературний екскурс «Згадаємо юність, що згоріла в Крутах»


Поетичний марафон до Дня Гідності та Свободи

…Ми роду козацького діти,

-->

Гаряча лінія
Захист прав дітей
Нова школа
Фонд "22 елемент"
Облік фондів
Пошук
Розклад дзвінків
Мова сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Наш час
Погода