Четвер, 19.09.2019, 13:37
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Білоцерківська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 22 Білоцерківської міської ради Київської області

Навігація
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Телефон довіри
Посилання
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Нас відвідали
free counters
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Бібліокур'єр

 

 


 

Як тобі  живеться, підручнику?

        З метою виховання в учнів бережливого ставлення до книги та активізації роботи щодо збереження фонду шкільних підручників, згідно з планом роботи школи бібліотекарями та бібліотечним активом з 03.12.2018 по 10.12.2018 було проведено рейд – перевірку стану збереження шкільних підручників в учнів 1-10 класів.

          В результаті перевірки було виявлено, що більшість учнів з великою відповідальністю відносяться  до збереження шкільних підручників. Особливо слід відзначити  учнів  1-Б,  3-А, 4-А, Б, В, Г, 5-В, 7-Б, 8-Б, 9-А, 9-Б класів.

   Підручники  цих учнів, обгорнені, підклеєні, охайні, без жодних зауважень. Учням, яким вказали на недоліки у збереженні підручників,  ліквідувати їх до  19.12.2018року.  Більш детальні  результати  перевірки  будуть висвітлені у наказі по школі (читайте на сайті).

  Бережіть підручники і памятайте, що  в наступному навчальному році учні також хочуть користуватися  чистими, охайними підручниками.

 Бібліотекарі  дякують  бібліотечному  активу: Молдаван Діані, Михайленко Богдані,  Ілюхіній Анастасії  за співпрацю.

 

 

Імя, яке я відкрив для себе…

   Іван  Андрусяк

Відомий український поет, дитячий письменник, прозаїк, талановитий   літературний критик, перекладач.  Народився  він 28 грудня 1968 року в селі Вербовець на Гуцульщині (Косівський район, Івано-Франківська область). Живе в Березані під Києвом, працює головним редактором видавництва «Фонтан казок».

До 50 річчя від Дня народження Івана Андрусяка сучасного  дитячого  письменника

    "Ти ж знаєш, що словом можна смакувати навіть краще, ніж цукеркою. Бо цукерки, як би їх багато не було, рано чи пізно закінчуються, а слова не закінчуються ніколи. Словами можна смакувати хоч усе життя, щоразу добираючи собі все запашніші, все соковитіші. Навіть можна добирати собі найхимерніші слова з далеких екзотичних мов і обертати їх у губах, насолоджуючись пряними чи гострими, чи терпкими, а чи солодкавими ароматами. Але наймилішими завжди будуть слова рідної мови, повні духмяного й поживного животворного соку…                                                                                                              

   Іван  Андрусяк

 

 

       


 

 

 

По сторінках, немов по лезах,  

Йшло до небесного земне…

Тоненька книжечка поезій

Просилася: «Візьми мене!»

           А поруч з нею на полиці

           Стояли Словника томи

           Що памятали наші лиця,

          Коли над ним схилялись  ми.

Без королів  і президентів

Живе книжковий мій народ,

Шанує сторінки потерті

І зберігає духу код.

 

Нова книга в бібліотеці

Презентуємо…

Українська революція: з Білої Церкви – в історію: Розвідки, рецензії, популярні статті / Іванців  В.О., Бондар А.В., Бурлака С.І., Стародуб О.В., Климчук  К.В. /  укл. Іванців В.О. – Біла Церква : Час Змін Інформ, 2017. – 132 с.

     Цим виданням Білоцерківське міськрайонне об’єднання «Просвіта» ім. Тараса Шевченка  продовжує благодійний проект духовного відродження «Україна – це доля». До збірника  увійшли матеріали білоцерківських краєзнавців і журналістів. Книга доносить правдиву інформацію  про перебіг на Білоцерківщині подій Української національної революції 1917 – 21 років, уроки якої актуальні й нині, коли український народ укотре відстоює своє право на власну державу й саме існування,  відмиває від пропагандистських наклепів окупаційної доби імена наших краян – героїв  національно-визвольної боротьби.

      Видання складається з окремих розділів :

Володимир Іванців.    Таргани бояться світла.

Володимир Іванців.   З Білої Церкви – у славу.

Анатолій Бондар.  Формування окремого загону Січових стрільців у Білій Церкві.

Січові стрільці Білої Церкви.(листопад 1918 – лютий 1919рр.

Анатолій Бондар.   Скаутський (пластунський) рух у Білій Церкві.

Олексій Стародуб. Схованка з документами Стебченка  знайдена на Лазаретній.

Олексій  Стародуб.   Останній шлях і пристанище отамана Павла Чорниці.

Володимир Іванців.  Ми в цьому мороці жили.

Костянтин Климчук.   Репресована слава.

Володимир Іванців.  Реабілітована пам’ять: «Сміливі завжди мають щастя»

 Матеріали доводять, що і в ті часи Біла Церква була важливим пунктом боротьби за незалежну, самостійну державу.

Видання адресується учнівству й студенству, учителям та широкому читацькому загалу.

Запрошуємо до читання!


Бажання здійснюються в бібліотеці !!!

Вист авка однієї книги

Пауль Маар

«Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

 

до 80 річчя від дня

народження письменника

 

Пауль Маар -  відомий німецький сучасний дитячий письменник, драматург, перекладач і художник. Його казкові персонажі відомі далеко за межами Німеччини.  У творах  П. Маара  поєдналися  риси  німецької народної казки й ознаки сучасного життя. Німецький казкар створив і намалював нових героїв: маленьке Кенгурятко, пана Беллб (це кумедний пес, що перетворився на людину) і веселого Суботика, якого нерідко називають сучасним Карлсоном. Непосидючого Суботика читачі полюбили за доброту, гумор і фантастичні можливості здійснювати  бажання.

         Пауль Маар народився 13 грудня 1937 р. в німецькому місті Швайнфурті. Хлопчик рано залишився без матері. Його родиною стали дідусь і бабуся. Вони навчили його цінувати добре слово, бути щирим у стосунках із людьми, любити сувору красу рідного краю — Північної Баварії. Хлопчик змалку любив читати й малювати тих персонажів, які йому найбільше сподобалися. Але з читанням книжок виникли проблеми, бо батько вважав, що читання — це лише втрата часу, тому вдома їх майже не було. Хлопець записався до бібліотеки, однак приносити книжки додому  йому також заборонялося. Тоді він домовився зі шкільним приятелем  після уроків читати улюблені книжки в нього вдома. Після закінчення гімназії  Пауль міг самостійно обирати шлях і без зайвих вагань вступив до Державної академії мистецтв у м. Тутгарті. По завершенні навчання працював учителем малювання.

      Пауль Маар зазначав, що дитячий письменник або пригадує у своїх творах власні щасливі дитячі роки, або вигадує прекрасний світ дитинства, якого не мав у дійсності. Про себе він казав, що належить до других, тому в його казкових історіях панує радість і довіра, відсутні безглузді обмеження й образи дітей з боку дорослих. Найбільш відомі з його творів — це казки про Суботика (Das Sams) від німецького слова Samstag, що означає субота.

 А Ви ще незнайомі з чудернацькими героями?

Тоді поспішайте до бібліотеки,

беріть книгу і нехай здійснюються всі ваші бажання.


    КРУТИ: ПОДВИГ І ТРАГЕДІЯ

до 100 річчя бою під Крутами

100 років віддаляють нас від подій 29 січня 1918 року.  Та вони живуть у душі українського народу, ятрять його серце, надихають на подвиги.

   Крути – залізнична станція між Бахмачем і Ніжином, біля якої відбувся бій сотні  військової школи ім. Б. Хмельницького та сотні студентського куреня проти більшовицьких військ, які наступали на Київ.  То ж давайте зазирнемо в ті дні, відкриємо ще одну сторінку нашої історії, усвідомимо суть трагедії, імя якої  КРУТИ.

Шкільні бібліотекарі підготували  книжкову виставку та пропонують бібліографічний огляд літератури, які допоможуть познайомити читачів із трагічними сторінками історії становлення  незалежної Української держави – бій під Крутами.

(бібліографічний список літератури)

  • Шахрай Ю.В.  Не забудь героїв триста!  Бій під Крутами : виховний захід  // Позакласний час. – 2016. - №12 . грудень. – с.5
  • Бойко О.  Героїчна сторінка української революції. Бій під Крутами.  // Історія в сучасній школі. – 2013. - №1. – с.44
  • Гут А.В. «От де, люди, наша слава, слава України» (до Дня памяті борців за волю України, які полягли під Крутами в січні 1918 р.) //  Виховна робота в школі. – 2017. -  №12. –  с.24
  • Творча група вчителів історії. Геройське безумство  //  Класному керівнику усе для роботи. – 2016. - №12. – с.39
  • Зарицький В.  Крутянська подія.  - 2-ге вид.  -  К. :  Видавництво ім. О. Теліги, 2001.  – 80с. :  іл.
  • Фіщенко-Савицька Н.  Невянучий вінок памяті героїв Крут : усний журнал  // Позакласний час. – 2017. -  №12.                               
  • Апанасенко Т. , Сачевська Л.   Вони загинули за Україну  //  Позакласний час. -2010. -  №12. – с.11
  • День памяті героїв Крут. Літературна сторінка  // Позакласний час. – 2013. – №23-24.  – с.58
  • Шелест Л.І.  Герої Крут – для нащадків  взірець  :  урок мужності  //  Класному керівнику усе для роботи.  – 2017.  - №12.  – с.6

 

Чарівниця зі Швеції

 14 листопада 1907 року в південній Швеції, в невеличкому містечку Віммербю провінції Смоланд, у фермерській родині народилася відома письменниця Астрід Ліндгрен.


«Життя без книги-хата без вікна»

                      Д. Павличко

 

З давніх давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє - є книга. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником.
Тож недарма в народі кажуть:

"Людина перестає мислити, коли перестає читати".

Упродовж багатьох століть пам'ятки людської думки
накопичувалися саме в бібліотеці.

Тому, щорічно з метою поповнення бібліотечного фонду та підвищення престижу читаючого суспільства

 оголошується акція

«Подаруй бібліотеці книгу»

Приурочена  Всеукраїнському тижню дитячої та юнацької книги

 Ви маєте  нагоду придбати та подарувати бібліотеці нові видання художньої літератури сучасних авторів та класиків, цікаві нові книги для дітей як українських, так і зарубіжних авторів.

Працівники бібліотеки з задоволенням приймають книги від читачів, організовують для користувачів творчі зустрічі з письменниками, поетами, митцями, які презентують свої нові книги з метою поповнення бібліотечних фондів.
Ми впевнені, що

КОЖНА КНИГА ЗНАЙДЕ СВОГО ЧИТАЧА!


Шевченківські читання

Це був Поет. Поет з родини бідної.

А душу мав розкрилену, мов птах,

Гарячим болем і живою піснею,

Його слова в народу на  вустах.

                Т. Нарчинська

Щорічно читальна зала  бібліотечно-інформаційного центру БЗШ №22  приймає шанувальників Шевченкового  слова, щоб вкотре вшанувати память великого Кобзаря, через його поетичні образи послухати пророчі слова.

01 березня 2017р. 0 13.40  запрошуємо всіх бажаючих на конкурс читців поезії  Т. Г. Шевченка «Світ краси Шевченкового слова»

та переглянути книжкову виставку в читальній залі присвячену творчості Т.Г. Шевченка

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Я горда тим, що Українка…

(до річниці від Дня народження Лесі Українки).
                                                                                            
               

 

       «Мені здається, що я маю перед собою якусь велику битву, з  якої
        вийду переможцем або зовсім не вийду. Коли у мене справді є талант,
        то він не згине, - то не талант, що погибає від туберкульозу чи історії !
        Нехай і заважають мені сі лиха,  але за те, хто знає, чи не кують вони 
       мені такої зброї,  якої нема в інших, здорових людей».
                                                                                                           Леся Українка.

        
      Чим далі в історію відходить ім’я Лесі Українки, доньки Прометея, тим ближче стають її твори. Леся Українка працювала з особливим напруженням, вона поспішала, хотіла встигнути якнайбільше сказати  людям… До останньої хвилини не залишала своєї єдиної  зброї – поетичного слова.  Письменниця прожила коротке життя та встигла зробити  багато: її талант розкрився в усіх різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці, фольклористиці. Леся Українка –  людина виняткової чесності та принциповості, правдивості, й душевної краси. Пропонуємо матеріал до вивчення творчості Лесі Українки.

 

 

 

 


  22 січня український народ святкує  величну дату своєї багатовікової  історії –  День Соборності України.

   Слово соборність включає в себе  єдність і згуртованість. Це свято об’єднання всіх  українських  земель в  одну спільну Соборну Українську державу.

Що ж відбулося в Києві  22 січня 1918 року?

Давайте повернемося з вами в далеке минуле і згадаємо свою історію. Адже, щоб зробити крок у майбутнє, потрібно знати своє минуле.

А допоможе  вам у цьому тематична  виставка книг у шкільній бібліотеці.  Будемо раді допомогти вам пізнати історію своєї держави.

«Хай живе  непоборний наш дух!

Геть від нього загарбницькі руки.

Хай росте і міцніє ланцюг

Вседержавної  Злуки!»

Г. Ульченко

Світлана Талан – одна з кращих українських романісток і її роман «Коли ти поруч».


    Чарівник слова -Микола  Вінграновський !

 ( 80 років від дня народження)

 
Яскравий поет, прозаїк,актор, режисер, кіносценарист. 
 

 

 

 

 


 

До 80 –річчя від дня народження українського поета, кіносценариста, драматурга, перекладача, політика, громадського діяча Івана  Федоровича  Драча

 

 Навіщо я? Куди моя дорога?

 І чи моя тривога проросла

Од сивої печалі Козерога

В гливке болото рідного села

 Іван Драч

17 жовтня 1936року  у селі  Теліженці  Тетіївського району, Київської області заплакала новонароджена дитина, хлопчик. Батьки похрестять сина. І дістане він ім’я Іван. Так, саме в цей день народився Іван Федорович Драч – український поет, кіносценарист, драматург, перекладач, політик, громадський діяч.

 Іван Драч увійшов у літературу творчою і надзвичайно самобутньою особистістю. Імпульсивність, відчайдушність, доброта – ось ознаки його характеру.

На допомогу вивчення творчості І. Драча пропонуємо бібліотечну розробку  уроку – сповіді «Тривожні дзвони І.Драча»


          Мудрі та багаті літами…

  1жовтня Міжнародний день людей похилого віку.

«Поки ми молоді, старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою, нам здається, що ми завжди будемо  молоді, але… роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів.                                                                І.О. Решетовська


 

Попіл Бабиного Яру

29 – 30 вересня 2016 року  Україна

вшановує 75 -ті роковини трагедії

Бабиного Яру.


 

 

 

 

       Підручники для 8 класу

 

 

 


 

 Ознайомтеся з новинками літератури та оберіть собі книжку для читання.  

 

 

 

 

 

 

 


 

25 листопада 1838 року народився український письменник Іван Нечуй-Левицький  


Забуттю не підлягає…

Чи можливо?

Чи таке можливо?

Чи колись повірить чоловік,

Що багаті українські ниви

Народили 33-й рік?


 

 

 

 

             Борис Олійник святкує ювілей

 

 


 

 

ПОКРОВА:  День українського козацтва - День захисника Вітчизни  !      

Щиро вітаємо усіх, у кому живе волелюбний дух наших славних лицарів – козаків. Українці визначились зі своїм вибором - ми обрали шлях свободи та розвитку, вкотре довели, що ми вільні духом. Бажаємо міцного козацького здоров'я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди! Будьмо вільні, щасливі, успішні! Слава Україні!

 

День українського козацтва - символ віри, лицарства та нездоланності духу, адже у минулому жоден політичний та соціальний процеси не проходили без впливу козацтва.  Козацтво відіграло у становленні нашої держави роль, історичне значення котрої важко переоцінити. Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців, це звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг, символ мужності, честі, людської і національної гідності. 

 

Козацтво – це стародавній український варіант демократії, це втілення прагнення нашого народу на самовираження та національний суверенітет. Козак - воїн за духом, але воюватиме він тільки за одну річ -

Гаряча лінія
Захист прав дітей
Нова школа
Фонд "22 елемент"
Облік фондів
Пошук
Розклад дзвінків
Мова сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Наш час
Погода